Mihrije dhe Lora Braha janë dy motrat e njohura, aktiviteti i të cilave pëlqehet dhe vlerësohet mjaft mirë nga publiku.

Motrat Braha në fillim bënë emër si këngëtare, e tash edhe po moderojnë së bashku , shkruan “Kosovarja”.

Në emisionin “Odeon” që e moderojnë krahë Naim Abazit,motrat e dashura shpesh herë janë paraqitur të veshura njëjtë.

Andaj, jo rastësisht edhe sot Mihrija teksa uron motrën e saj për ditëlindje ka zgjedhur pikërisht foton ku shihen të veshura njëjtë, e që duken si binjake.

Krahas kësaj fotoj të bukur Mihrja bashkangjet këto fjalë për ta uruar:

“ Urime ditëlindjen kukulla ime”  /Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË