Para pak minutash, raportohet të ketë ndodhur një tërmet në kufirin rajonin kufitar mes Kosovës, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Siç u kuptua, tërmeti është dëgjuar edhe në Shqipëri, shkruan “Kosovarja”.

Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) ka raportuar për lëkundjen e tokës, mirëpo ende nuk ka të dhëna për fuqinë e dridhjes.

Tërmeti është dëgjuar edhe në komunën e Ferizajit, Prishtinës, Shtimes etj.

Shqiptarët, po përballen me frikën nga Covid 19 dhe tani me panikun e lëkundjeve të tokës, që kanë alarmuar shumë qytetar.

Apelohët për qetësi dhe vigjilencë, në këto ditë pandemie dhe jo vetëm, shkruan “Kosovarja”.

MUND TË JU PËLQEJNË