Një zë i dashur që i këndoi publikut për dekada, duke sjellur gjithmonë më të mirën.

E thjeshtë, pozitive dhe shumë punëtore, cilësi këto që e bën të jetë e suksesshme dhe e dashur për publikun, shkruan “Kosovarja”.

Nuk dihet të ketë tepruar ndonjëherë në veshje apo në këngë, Edona i qëndroi besnike stilit e muzikës së saj.

Jeton një jetë luksi, megjithatë është shumë modeste dhe e këndshme. E duke pasur një jetë të tillë sigurisht kurreshtja e njerëzve është të dijnë se çfarë bën, ku shkon e çka veshë.

Duke mos e tepruar ajo është prezantuar gjithmonë me stil dhe e veçantë. Ndëkohë që në raste solemne, fustanet që ka zgjedhur kanë qenë gjithmonë me ngjyra të ndezura.

Duket se të preferuarat e Edonës janë këtë ngjyra sidomos e kuqja dhe ‘pink’.

Në shumicën e rasteve e shohim me këtë ngjyra. Kurse eleganca dhe sharmi nuk mungojnë asnjëherë./Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË