Covid-19 është virusi kinez, i cili u përhap në masa globale, kështu duke arritur edhe tek ne, ku dje janë konfirmuar dy rastet e para.

Qeveria e Kosovës në bashkëpunin me Ministrinë e Shëndetësisë janë duke bërë të pamundurën për popullin, e mbi të gjitha apel për tu vetëizlouar, shkruan “Kosovarja”.

E përderisa shumica e qytetarëve janë izoluar dhe mobilizuar me artikuj ushqimorë e farmaceutik, dikë tjetër puna e zuri jashtë Kosovës.

Robert Berisha dhe Taynë janë dy këngëtarët të cilët ndodhen në Nju Jork pikërisht në këtë situatë të papërshtatshme.

Madje as kjo situatë, nuk i ka ndalë Taynën dhe Robertin për ti mbajt koncertet e tyre atje.

Është vetë Roberti që e paralajmëron i entuziazmuar koncertin e radhës, e aty pari kalon edhe Tayna./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË