Nuk mund të mos themi se ajo është duke treguar një sukses në muzikën që bën, dhe kjo është një diçka shumë pozitive për fillimet e saja, shkruan Kosovarja.

Tayna me dy këngë zuri vend të rëndësishëm në tregun muzikore, ndoshta shumë këngëtarë më karrierë të gjatë muzikore nuk kishte kaq shumë kërkesa për mbrëmje muzikore siç ajo ishte e ngarkuar në këtë sezon.

Këngëtarja e cila ka zgjedhur muzikën rep e cila është më pak e dukshme të fermat apo e preferuar, janë të rralla ferma që bëjnë të tillë muzike. E Tyana shpesh u përfol se kopjon Cardi B në shumë pika përveçse ngjason dhe ngjyra e zërit.

Por kemi thënë shpesh se te artistët shqiptar mungojnë idetë, bëhen shpesh pjesë e thashethemeve për shkakun se kopjojnë pikë për pikë shumë figura të njohura botërore.

Ditë më parë repereja kosovarë solli një imazh nga plazhi e cila ishte kalëronte në bregdet. Po imazhe kaq identike në shtator të vitit të kaluar kishte modelja e famshme Demi Rose. Pra Tayna e shumë personazhe tona në shumë paraqitje nuk janë origjinalë por duke krijuar një imazh nga të famshmit botërorë. /Kosovarja/

 

View this post on Instagram

?? By @dannydesantos

A post shared by Demi Rose (@demirosemawby) on

MUND TË JU PËLQEJNË