Situatën aktuale në vend po e komentojnë edhe artistët e njohur.

Ishte Majk ai që në një postim në Instastory ka shprehur mendimin pas vendimit të qeverisë që tq ndalohet qarkullimi i makinave dhe njerëzve në oraret e caktuara, vendim që u kundërshtua me menjëherë nga presidenti i vendit, duke e konsideruar si shkelje të kushtetutës.

Majk pas situatës politike në vend: Do po thonë kështu, e do po thonë ashtu

Ndryshe, edhe reperi dhe këngëtari i njohur ka bërë thirrje përmes rrjeteve sociale që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi dhe të iu përmbahen masave parandaluese.

MUND TË JU PËLQEJNË