Muaji maj njihet si muaji kur restorantet dhe rrjetet sociale janë të mbushura me nxënës që sapo e përfundojnë mbrëmjen e maturës, shkruan Kosovarja.

Janë sidomos femrat ato që japin gjithçka nga vetja për tu dukur secila më mirë se tjetra.

Kështu ato kujdesen në çdo detaj që nga këpucët e gjer të aksesorët e flokëve.

Është vetëm fillimi dhe disa prej tyre vetëm i kemi parë në këtë mbrëmje të veçantë të tyre.

Ndoshta e mbani mend pejanen bukuroshe Erëza Jusajn e cila ishte zgjedhur “Miss Peja” në vitin 2017, përveç kësaj ajo ishte pjesëmarrëse edhe në disa evente të modelimit.

E sonte si një modele të zjarrtë kemi nderin ta shohim si ‘maturantja më e bukur ‘ e këtij viti.

E si të mos zgjedhet e tillë, më e bukura pra.

Mjafton vetëm fustani i saj e duke vazhduar më pas me detajet tjera.

Po u lëmë ti kënaqni sytë më këtë bukuri./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË