Nisi të këndoj qysh në moshën 6-7 vjeçare. Por, paraqitja e tij e parë skenike është në vitin 1986 kur për herë të parë merr pjesë në Okrianien e Artë ku u shpërblye në vendin parë me këngën ‘Kthehu Oj Rini’.

E për kaq shumë vite karrierë edhe fjalët janë të pakta për të përshkruar gjitha sukseset e tij, shkruan “Kosovarja”.

Jo rrallë herë fokus në media kanë qenë edhe familjarët e tij, madje bashkëshortja e tij Teuta është komentuar shumë shpesh për paraqitjet e saja si të një zonje.

Çifti Vllasali janë prindër të një vajze të quajtur Edona, e cila u ka dhururuar babait dhe nënës epitetin e të qenit gjyshër.

Nipi i tij Jani dhe mbesa Nia me këtë veshje tradicionale shqiptare sot po ia kënaqin shpirtin gjyshit të tij Sinanit.

Padyshim kjo një ndjenjë mjaft emocionuese për këngëtarin./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË