Gëzuar ditëlindjen të gjithë akrepëve ! Jemi zyrtarisht në sezonin e kësaj shenje! Nëse për ta fati do u burojë nga të katërta anët, për shenjat e tjera nuk mund të themi të njëjtën gjë ! lexoni më poshtë si do të ndikojë sezoni i akrepëve

Dashi: Do të keni ulje ngritje në fushën e dashurisë ashtu si edhe në atë të financave. Do të keni shpenzime jashtë parashikimeve ndaj duhet të bëni kujdes. Qëndroni të qetë dhe ruani qetësinë, pasi vetëm në këtë mënyrë do të dilni pa u lagur nga çdo situatë.

Demi: Planeti juaj drejtues ,Venusi i zmbrapsur, lajmëron ndarje të papritura ose njohje të reja. Nuk mund të themi që është një periudhë e qetë për ju, pasi do të përjetoni emocione të forta qofshin pozitive apo negative, që do të nxisin ndërveprimet me të tjerët në javët e ardhshme.

Binjakët: Energjia e Akrepi nuk ka asgjë të përbashkët me shenjën tuaj! Akrepi është një shenjë e qëndrueshme ( e ujit) dhe ju jeni një shenjë e ajrit e destinuar për të ndryshuar. Kushtojini vëmendje shëndetit pasi është periudha e duhur për të hequr dorë nga veset e këqija dhe për të ndjekur një stil të shëndetshëm jetese.

Gaforrja: Periudha e akrepit është një periudhë e ndritur për gaforren. Imagjinata e kësaj shenje do të jetë më e gjallë se kurrë.Argëtohuni, shijoni çdo aktivitet artistik rreth jush dhe merrni iniciativën të bëni gjëra të reja pasi do t’ju ecë mbarë.Akrepi është shenjë uji, njësoj si gaforrja ndaj për këta të fundit do të jetë më e lehtë të shprehin veten !

Luani: Sezoni i Akrepit nuk është më i ndrituri për ju, por as më i tmerrshmi. E rëndësishme është të kaloni kohë me njerëzit që vërtetë i vlerësoni dhe i doni dhe mos ta humbisni me gjëra që nuk kanë kurrëfarë vlere për ju! Do të jetë një muaj i qetë, i kaluar pranë familjarëve dhe miqve. Do të ripërtërini energjitë, pasi dhjetori do të jetë një periudhë e artë për ju.

Virgjëresha: Pika juaj e fortë këtë muaj do të jetë komunikimi. Do të jeni në gjendje të forconi disa lidhje dhe të hiqni dorë nga disa të tjera. Pas një periudhe të vështirë, tani do të jeni të qartë se çfarë doni ! Shumë gjëra kanë penguar deri më tani rrugën tuaj, por duke filluar nga dita e parë e sezonit të akrepit do të çliroheni nga çdo gjë toksike.

Peshorja: Sapo keni dalë nga sezoni juaj, ndaj mos prisni që sezoni i një shenje tjetër të jetë po aq fatsjellës për ju. Tani është koha për të ngadalësuar gjërat. Financat janë fusha ku do të kanalizoni të gjithë energjinë tuaj, me qëllimin për të rritur kursimet. Do ia dilni.

Shigjetari: Energjia juaj ka qenë vazhdimisht në rënie prej muajit të kaluar dhe muaji i ardhshëm nuk është veçanërisht emocionues, por do të keni mundësinë për të pushuar. Është një kohë e mirë për të reflektuar Pas përfundimit të sezonit të Akrepit, planeti juaj i preferuar, Jupiter, hyn në shenjën tuaj. Kjo ndodh një herë në 12 vjet, dhe vetëm atëherë mund të prisni rritje të madhe të besimit dhe fat të mirë

Bricjapi: Do të jeni mjaft të shoqërueshëm këtë periudhë ! Kjo do t’ju krijojë shanse për të krijuar lidhje më kuptimplota me ata që doni të njihni më mirë . Merrni kohë për të kuptuar me të vërtetë se çfarë doni dhe çfarë jo. Kushtojini vetes kohën që meritoni dhe hiqni dorë nga oraret shtesë të punës.

Ujori: Jeta profesionale do të jetë në kulmin e saj këtë sezoni. Do të jeni të fokusuar në të ardhmen e karrierës suaj dhe mirë bëni. Nëse jeni duke punuar shumë dhe duke përmbushur disa qëllime të mëdha, do të shpërbleheni. Nëse zhgënjeni dhe bëni gabime do të jetë po aq e dukshme, prandaj kini kujdes!

Peshqit: Ndërsa Dielli bashkohet me tre planete të tjerë në Akrep energjia juaj rritet natyrshëm. Do të jeni më të sigurtë dhe do të jeni në kërkim të përvojave të reja.
Truri juaj është veçanërisht i uritur për njohuri dhe risi për muajin e ardhshëm. Nëse ndonjëherë keni dashur të mësoni një gjuhë të huaj, tani është koha më e mirë! Çdo gjë që stimulon mendjen tuaj ju sjell kënaqësi të madhe dhe tani është kohë e mirë për të udhëtuar gjithashtu.

MUND TË JU PËLQEJNË