Dhe pak ditë na ndajnë nga 2020 dhe është normale të pyesim se cilat do të jenë efektet e kalimeve astrologjike në jetën tonë.

Dhe kur bëhet fjalë për karrierën dhe paratë, pak njerëz mbeten indiferent: ato janë çështje që na shqetësojnë nga afër dhe kushtëzojnë gjendjen shpirtërore dhe në fusha të tjera të jetës.

Horoskopi mund të na ndihmojë të kemi një vizion të mirë për të ardhmen tonë profesionale dhe ekonomike.

Le të zbulojmë se si do të reagojnë dymbëdhjetë shenjat e zodiakut për dymbëdhjetë muajt e ardhshëm.

Dashi
Nga pikëpamja e punës, viti 2020 do të jetë një vit plot sfida: Jupiteri, Saturni dhe Plutoni në Bricjap do të përfaqësojnë duke ju dhënë shumë mësime të dobishme për tu përmirësuar dhe rritur, me përkushtim dhe sakrificë. Ndonjëherë do të ketë ngadalësime, por me Marsin në krahun tuaj përgjatë gjysmës së dytë të vitit, do të dini se si të luftoni me energji dhe vendosmëri për të arritur qëllimet tuaja. Urani nuk ka siguri ekonomike, por mund të favorizojë episodet individuale të fitimeve të papritura dhe befasuese.

Demi
Planetët në Bricjap garantojnë një qëndrueshmëri të caktuar pune gjatë gjithë vitit, por do të duhet të parandaloni çdo ngjarje të paparashikuar që mund të ndodhë nga gjysma e dytë e dhjetorit. Urani në shenjën tuaj ofron zgjidhje inovative për karrierën tuaj dhe shpesh ju sheh të shkëlqeni në biznesin tuaj sesa si punonjës. Sa për paratë, nga fillimi i prillit deri në fillimin e gushtit mund të mbështeteni në një goditje të vogël të fatit si një dhuratë nga Venera, e cila sjell të ardhura shtesë.

Binjakët
Më shumë se një vit lajmesh, viti 2020 do të jetë një vit pajtimi dhe ju papritmas mund të gjendeni duke bashkëpunuar me njerëz që në të kaluarën ndanin momente të rëndësishme për karrierën tuaj. Ju do të jeni në gjendje të demonstroni se keni fituar përvojë dhe pjekuri. Forca juaj e brendshme do t’ju udhëheqë edhe në projektet më të vështira. Mundohuni t’i rezistoni ndryshimit të vazhdueshëm dhe të kërkoni në një stabilitet të ri! Nga pikëpamja ekonomike, do të ketë shumë shpenzime, por gjithashtu do të jeni në gjendje të përmirësoni fitimet tuaja.

Gaforrja
Planet në Bricjap në vitin 2020 janë shumë të qarta në kërkesat e tyre: ju duhet domosdoshmërisht të punoni në marrëdhëniet tuaja, përfshirë ato në punë. Fërkimet me kolegët mund të tejkalohen me pak kuptueshmëri, tolerancë dhe mbi të gjitha inteligjencë. Provoni të pyesni veten se çfarë është më e dobishme për suksesin tuaj! Marsi në Dash në gjysmën e dytë të vitit gjithashtu do të bie ndesh me shefat tuaj. Ekonomikisht nuk ka asnjë lajm, por do të ishte më mirë të hiqnim para mënjanë.

Luani
2020 do të jetë një vit plot mundësi të reja nga pikëpamja e punës, por për të bërë një karrierë mund të jetë e nevojshme të bëhet një heqje dorë ose sakrificë (gjithashtu për sa i përket kohës së lirë). Në gjysmën e dytë të vitit Marsi do t’ju japë një nxitje të këndshme të energjisë dhe do të inkurajojë lindjen e aktiviteteve të reja ose bashkëpunimeve të reja me kompani të huaja. Rritja profesionale nuk do të udhëtojë në të njëjtat pista si ajo ekonomike dhe, për të rritur fitimet, duhet të drejtoheni në një hobi artistik.

Virgjëresha
Teknologjia dhe inovacioni do të jenë fjalët kryesore për karrierën tuaj në vitin 2020. Urani në Demi do të ju tregojë talentin tuaj në aktivitete komplekse dhe shpërblyese. Ndryshimi gjithmonë do të jetë një arsye për rritje dhe përmirësim. Saturni dhe Plutoni do t’ju bëjnë të mbani pozicione prestigjioze, të cilat kurrë nuk keni menduar se mund t’i mbuloni. Nga pikëpamja ekonomike / financiare nuk ka asnjë arsye pse të shqetësoheni, përveç nëse keni një partner që nuk njeh kufij të shpenzimeve.

Peshorja
2020 do të jetë një vit shumë i ngarkuar për ju, por do të keni mundësinë të merrni udhëzuesin e Saturnit (i cili do të kalojë përkohësisht në Ujor) në muajt prill, maj dhe qershor. Planetët në Bricjap, siç ndodhi në vitin 2019, do t’ju ??vendosin para përgjegjësive të rënda në mjedisin familjar dhe Jupiteri mund t’ju ??detyrojë së pari të bëni një ekspansion të paplanifikuar vendas. Armatoseni me durim dhe respektoni premtimet tuaja. Për të përballuar disa shpenzime është e nevojshme të paraqiteni një krijimtari të vogël.

Akrepi
Bëhuni gati për të jetuar një vit shumë të bezdisshëm, plot befasi, por edhe gabimesh të vogla dhe të bezdisshme. Planetët në Bricjap do t’ju detyrojnë të përballeni me lehtësi disa situata të rëndësishme të punës: një qëndrim i paqëndrueshëm do të ishte kundërproduktiv. Me kalim tranzit të Saturnit në Ujor në muajt prill, maj dhe qershor, ju mund të duhet të neglizhoni karrierën tuaj për shkaqe familjare. Nga pikëpamja ekonomike, mund të mbështeteni tek Venus për të rritur të ardhurat.

Shigjetari
Urani në Dem në vitin 2020 mund të jetë përgjegjës për sëmundjet tuaja të lidhura me punën, përveç nëse jeni të kënaqur me kryerjen e aktiviteteve të përsëritura dhe të pashpresa. Problemi është se, për të ruajtur stabilitetin ekonomik, është e nevojshme t’i nënshtrohen disa kompromiseve të vogla. Planetët në Bricjapi ju bëjnë të humbni kaq shumë kohë edhe për menaxhimin e kaq shumë praktikave burokratike, të domosdoshme për të ruajtur rendin.

Bricjapi
Shenja juaj sigurisht që do të jetë protagonistja e ngjarjeve madhore përgjatë vitit 2020. Nga pikëpamja profesionale nuk ka ndonjë qëllim që nuk mund të arrihet nga ju. Ju jeni këmbëngulës, këmbëngulës dhe tregoni vendosmëri të madhe në gjithçka që bëni. Saturni dhe Plutoni në Shenjën tuaj sjellin ambicie të mëdha dhe Jupiteri garanton rritjen, prosperitetin dhe pasurinë. Do të ketë kaq shumë mundësi për të shfrytëzuar për të rritur popullaritetin tuaj dhe për të bërë përparim të madh. Le Stars ju udhëzojë!

Ujori
2020 duket si një vit interesant në shumë mënyra. Ju keni qenë të vetëdijshëm për ca kohë se ka diçka që vlon në tenxhere dhe, me ndërhyrjen e Uranit, mund të ketë shtrembërime të mëdha në vizionin tuaj të punës. Saturni në pranverë do të kalojë përkohësisht në Shenjën tuaj, duke konsoliduar diçka të rëndësishme. Fitoret e vërteta do të vijnë megjithatë në dy javët e fundit të vitit! Nga pikëpamja ekonomike, gjithçka është e qëndrueshme, por mbani nën kontroll kostot.

Peshqit
Jupiteri në Bricjap flet për vitin 2020 si një vit takimesh të rëndësishme dhe vendimtare, gjithashtu për karrierën tuaj. Mund të njihesh magjikisht me një person që mund të të nxjerrë në rrugën e duhur drejt suksesit. Ju jeni të shoqërueshëm dhe shkëlqyese në bashkëpunime të reja. Mësoni të besoni tek dikush që ka më shumë përvojë se ju në biznesin tuaj. Nga pikëpamja e financave, në gjysmën e dytë të vitit do të duhet të merresh me Marsin në Dash dhe rrjedhjen e parave.

MUND TË JU PËLQEJNË