Blerim Meholli nga Gjermania është një tjetër shqiptar që ka dalur pozitiv me virusin COVID-19.

Meholli përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se ai që tre ditë është në spital dhe se sot ka dalur pozitiv.

Ai gjithashtu ka apeluar që të mos dilni në vende publike ku ka shumë njerëz.

Deri tani, në Gjermani janë konfirmuar mbi 1600 të prekur, nga të cilët 3 persona kanë ndërruar jetë.

MUND TË JU PËLQEJNË