Kanë qenë të shumta figurat e ekranit që kanë reaguar pas votimit të mocionit të mosbesimit, ku me 82 vota kundër, 32 kundër dhe një abstenim u shkarkuar qeveria Kurti.

Në mesin e tyre edhe moderatorja e ekranit shqiptar, Roza Lati e cila përmes një shkrimi të gjatë ka mbështetur Albin Kurtin.

Roza lati ka shkruar se Kurtin e do gjithë populli, ndërsa ka kujtuar një intervistët të tij në njërin nga burgjet serbe.

Shkrimi i plotë:

“Duhet t’ua shesesh shpirtin Djallit, qe te hysh ne Politike… me i Drejti e ka pas gjithmone me t’veshtire… Kete Zoteri fisnik e do gjithe Populli… dhe kur ke Fitu zemren e Popullit… me hir e me pahir perpos afereve te Politikaneve duart-ndyer… Zoti te ve aty ku duhet me MERIT. 👑 Me ka impresionuar PAMASE intervista e @albinkurti_ kur ishte ne Serbi… Brenda BURGUT TE SERBISE, brenda Ujqerve te asaj kohe… dhe ai dha interviste per qendrimin e tij politik.. per Kosoven e tij…. dhe ishte vetem 25 Vjec…. wow….. Cfare kane pas bere keta Politikanet e Kosoves kur kane qene 25 vjec???…kur Albin Kurti debatoi me ujqerit dhembe-gjak gati per ta shqyer??? Me vjen shume keq qe ne kete Bote nuk po Zgjidhen gjerat me Merit dhe Dinjitet.
Nuk po na shijon me Asgje.”

MUND TË JU PËLQEJNË