Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Daut Haradinaj ka mbajtur një takim me qytetarët e Pejës.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se Rinia e Pejës po e dëshmon që edhe kësaj radhe janë pro shtetit të pa cenuar,janë pro autostradës janë pro Boreas, janë pro ushtrisë dhe shumë projekteve dhe vendimeve që do vijnë.Postimi i plotë i Haradinajt:

Rinia e Pejës që po i bashkohet konceptit 100% shtet e që e kanë në nr 119, po e dëshmon që edhe kësaj radhe janë pro shtetit të pa cenuar.

Janë pro autostradës.

Janë pro Boreas.

Janë pro ushtrisë.

Janë pro shumë projekteve dhe vendimeve që do vijnë.

S’jemi ‘Metohi’ por jemi zemra dhe mushkëritë e Kosovës.

6 tetori është referendum për Kosovën shtet 100%.

Na priftë e mbara!

DH.

MUND TË JU PËLQEJNË