Remzie Osmani është këngëtarja e njohur kosovare e cila pëlqehet shumë për muzikën që sjellë tash e sa vite.

Ajo është ndër ata zëra qe karakterizohet për thjeshtësin dhe elegancën në çdo paraqitje, duke mos zhgënjyer fansat, shkruan “Kosovarja”

Remzia po ashtu gëzon edhe një jetë të lumtur bashkëshortore e familjare.

Ani pse nuk merret me muzikë edhe vajza e saj Riola, jo rrallë herë është përfolur në mediat rozë.

E kohën e izolimit meqë ndodhet në shtëpi është duke e shfrytëzuar edhe për të gatuar.

Është Remzia ajo që e ka publikuar vajzën e saj duke përgatit pite./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË