Ndajmë me ju recetën për një vakt të shijshëm për të gjithë adhuruesit e ushqimeve djegëse.

Në një enë hidheni vajin, kripën, piperin dhe mëlmesa të freskëta sipas dëshirës. Shtoni edhe hudhrën, ketchupin, ajvarin, borzilokun dhe rozmarinën e pak mustardë.

Përziejini mirë e në këtë masë vendosini shpatullat e pulës.

Patatet pritini në kubikë të vegjel dhe edhe ato vendosini në marinadën e shpatullave. Lërini të gjitha bashkë që të pushojnë për një orë në këtë marinadë e më pas piqini në furrën e parangrohur në 220 gradë derisa të skuqen mirë.

2 shpatulla pule

vaj ulliri

kripë dhe piper i zi

fara sezami

hudhër

ketchup djegës

1 lugë gjelle ajvar

borzilok

rozmarinë e freskët

pak mustardë

patate

MUND TË JU PËLQEJNË