Prezantuesi i njohur, Ray Hadley e ka shtyrë dasmën e tij me Sophie Baird, për shkak të koronavirusit, e cila ishte planifikuar të mbahet në qershor.

Për shkak të rekomandimeve për distancë sociale, 65-vjecari e ka shtyrë dasmën, por nuk ka vendosur ende asnjë datë tjetër.

Prezantuesi i radios, tha për Daily Telegrah se i ka informuar miqtë dhe familjen e tij javën e kaluar.

“Kur e kuptuan se koronavirusi ishte këtu, të gjithë i zhvendosën gjërat”, tha ai.

Sophie, e cila është 40-vjecare, e kanë njohur njëri-tjetrin për 17 vjet, dhe kanë punuar së bashku gjithë atë kohë kur Sophie ishte sekretare e tij.

Dyshja paraqitjen e tyre të pare publike e bënë në vitin 2018, ndërsa u fejuan në nëntor të vitit të kaluar.

Ray u nda me gruan e tij të dytë, Suzanne në vitin 2014./Indeksonline/

MUND TË JU PËLQEJNË