Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me ngjarjen tragjike e të miturës në Klinë gjatë ditës së djeshme.

Policia ka treguar se viktima e gjinisë femërore, gjersa ishte duke kaluar hekurudhën, është goditur nga treni i udhëtarëve në relacionin Pejë-Prishtinë.

Si pasoj, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore ku dhe ndërron jetë.

Me vendim të prokurorit drejtuesi i trenit mashkull K-Shqiptar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, kurse trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

MUND TË JU PËLQEJNË