Është plagosur një person në rrugën “Bajram Bahtiri” në Prishtinë.

Sipas Policisë së Kosovës rasti ka ndodhur rreth orës 19:00.

Flora Ahmeti zëdhenëse në Policinë e Kosovës për “Zërin” kanë thënë se porsoni është jashtë rrezikut për jetën ndërsa tani është duke marrë trajtim mjekësor.

“Rreth ores 19:00 kemi marre informaten se ne rrugen “Bajram Bahtiri” ne Prishtine, nje person eshte plagosur nga arma e zjarrit.

Njesitet policore kane dale ne vendin e ngjarjes dhe kane nisur nje hetim lidhur me rrethanat e ketij rasti.

Viktima eshte derguar per trajtim mjekesor, ( sipas informacioneve qe kemi eshte jashte rrezikut per jete) nderkohe qe personi i dyshuar eshte identifikuar dhe i njejti po kerkohet nga ana e policise”, tha Ahmeti

MUND TË JU PËLQEJNË