Në ditën e sotme janë duke u mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme, dhe të gjithë qytetarët janë drejtuar drejt votimeve të tyre.

Të gjithë kanë dalur të votojnë për zgjedhjen e kryeministrit të ardhshëm, po ashtu dhe të 120 deputetëve të kuvendit të Kosovës, shkruan Kosovarja.

Sikurse të gjithë të tjerët, edhe Daut Haradinaj është parë të përfundojë procesin e votimit së bashku me bashkëshorten e tij Lolën.

Ai njëkohësisht është i nominuar edhe kandidat për deputet nga koalicioni AAK-PSD.

E, çifti përveç që u përmendën për votimin e tyre, ata u cilësun edhe si çifit më më shumë elegancë dhe stilit nga të gjithë fytyrat politikane.

Ndërsa sa i përket kontributeve të Dautit, dihet se dallohet për kontribut të veçantë si në luftë ashtu dhe në paqe, kurse Lola mbetet Lolë, e bukur, e zonja, elegante dhe mbi të gjitha një grua shumë e mençur dhe me shkathtësi të mëdha. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË