Sot në orën 20:00 do të protestohet me vetura nga rruga afër Hotel Grand e deri tek Rrethi i Flamurit.

Lajmin e ka bërë të ditur një aktivist i Vetëvetndosjes, i cili përmes një statusi në Facebook ka shkruar se zëri i qytetarëve nuk do të ndalet deri sa Qeveria do të na dëgjojë.

“Ky është veç fillimi”, ka shkruar Azemi.

Kujtojmë që protesta ka filluar disa ditë më parë, mirëpo pas deklarimit për ngritje të mocionit e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë, qytetarët kanë filluar të protestojnë në ballkone dhe dritare.

MUND TË JU PËLQEJNË