Një termet 6.8 shkallë i rihterit ka goditur dje Turqinë.

Një tërmet i fuqishëm ka goditur dje Turqinë ku ka lënë të vdekur dhjetra pesron dhe qindra të tjerë të lënduar teksa kërkimet janë duke vazhduar ende.

Shumë artistë të estradës shqiptare janë solidarizuar me familjet e të prekurve nga ky tërmet, artisti i fundit që ka shprehur lutjet e tij është Capital T.

Reperi ka publikuar një fotografi të Stambollit në profilin e tij në Instagram, dhe ka shkruar “Lutu për Turqinë”.

MUND TË JU PËLQEJNË