Italia nuk gjen qetësi, pas Koronavirusit preket nga një tërmet i fortë.

Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të prekur.

Para pak minutash një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 i shkallës rihter ka prekur Kosenzan.

Tërmeti ka qenë shumë në sipërfaqe dhe janë ndjerë lëkundje shumë të forta, deri më tani nuk ka raport për të lënduar apo dëme materiale.

MUND TË JU PËLQEJNË