Javën e kaluar Rudina Magjistari iu përgjigj me një shkrim të gjatë deklaratave plot ironi të Tunës, gjatë emisionit “Xing me Ermalin”.

Këngëtarja iu përgjigj rubrikës së “pyetje nga Rudina”, duke thënë se nuk do të shkonte asnjëherë tek emisioni “Rudina”.

Mirëpo moderatorja vendosi t’i përgjigjej jo vetëm Tunës, por edhe moderatorit Ermal Mamaqi duke i thënë nëse duhet t’i qëndiste edhe atij një shkrim ku t’i tregonte rezervat që ka në lidhje me të.

Por a e bëri Ermali pyetjen e famshme për Rudinën?
Shumë prej jush me siguri mendonit se ai nuk do e bëntë më këtë pyetje, por JO! Ai thjesht ka ndryshuar emrin e rubrikës.

Nga “Pyetje nga Rudina”, i është drejtuar të ftuarës, Çiljetës kështu:
“Do shkosh te hë hë hë hë “

E kjo ishte arsyeja që sonte ndoshta pritej që Ermali ta eleminonte si rubrikë Por moderatoi ka bërë të kundërtën sepse ai thjesht i ka ndryshuar emrin dhe në këtë mënyrë:

Moderatori i “Xing me Ermalit”, pasi përfundoi sigla e pyeti të ftuarën, Çiljeta Xhilaga: “Do shkosh te hë hë hë hë hë…”

Çiljeta sigurisht që pranoi, pasi ka një marrëdhënie mjaft të mirë me moderatoren.

“Ishte pyetja, e dini vetë ju” – tha moderatori Ermal Mamaqi duke mos e përmendur fare Magjistarin, ndërkohë e shoqëronin të qeshurat e publikut.

MUND TË JU PËLQEJNË