Është bërë një kohë e gjatë që Gjira është tërhequr nga industria e muzikës dhe po bëhen 5 vjet që ajo nuk ka dhënë ndonjë intervistë.

Pse e la muzikën, ku mbeti, cfarë mendon për fansat e saj ajo e tha në një postim të vetëm në llogarinë e saj në Instagram.

“Hi this is Gjira … mire se ju gjeta … 2012 ju prezantova tregut ton … polarizova se nuk ishim msu me pa nje femen me flokt e shkurta – me fjalt e drejta … qe n‘fakt dojke me shpreh cka krejt mendojn – Po nuk e thojn … ka kalu shume kohe … Edhe Pse sjom prezente ne Media/Intervista tashme qe 5 vjet … prap po me doket qe jom prane juve … Po edhe sjom … me bo publike INboxin tem …. sa njeri me pyt „Pse Spo bon mo muzike“ – Po harroj vet qe tashme jom „OUT“ – haterat kan qejf me than „jom plak“ po as ajo sesht arsyja… as burri jem „xheloz“ 😂 … as kerkush Po VET une jom ajo qe esht ftof nga muzika … Kur e kujtoj sa ore rrisha ne studio .. sa textet … sa demot qe kurr si kom publiku sepse me pengojshin „Kritikat“ dhe energjia negative ne fazen e krejimit … ni koment negativ ( publiku shqiptar esht shume I ashpert dhe ofendus) edhe me qitke jasht Taktit – deri sa u shfaqen bllokada & munges inspirimi – ka vy shume shume kohe me kuptu qe njerzit vetem te sulmojn per shkak qe ki diqka qe ata lakmojn me pas … vetbesimi im „i tepert“ i habitke sidomos femnat!!!! edhe e vrejta qe Po kisha nejt Ma gjate ne skenen e rrejshme – e kisha humb veten & isha dal jasht principjeve te mia … kom me dasht muziken per jete – gezohem shume qe kengt e mia Ende po ndegjohen … ndoshta jom kan produktive ne nje kohe te papershtatshme …gurzit/ paragjykimet si femen qe esht marr ne at kohe me ket stil jon kan shume te mdhaja sa qe u iritova …. edhe une nuk dojsha me ndrru ose me ju pershtat tregut veq per me dhez/ Per pare …. & me dal jasht vetes … sot jeni ma open per zhandrren qe e du / per menyren qysh kom pas qejf me u shpreh …. sot edhe vet mentaliteti jon ka ma shume mirkuptim …. sot spo ju pengojn fort femnat me vetbesim – femnat qe i pijn 2-3 birra… kshtuqe nuk e di cka ndodh ne te ardhmen – veq pata nevoj me shpreh vetveten – per ata qe po me pysin: PSE ? per ata qe vertet e kan dasht muziken tem – ndoshta skom pas shume fansa si tjert – Po qata qe I kom pas – I kom pas te vertet 🙂 Flm per respektin & dashnin. Gjira juve e trent ❤.”

MUND TË JU PËLQEJNË