Astrologja e njohur Meri Shehu hedhur në llogarinë e saj në facebook parashikimin javor për data 12- 19 gusht.

Ajo parashikon se për shumë shenja do këtë argëtim flirte dhe dalje.

‘Me shumicën e planeteve në shenjat e zjarrit ku katër planete janë në Luan, Jupiteri në shigjetar si edhe xhiron në Dash dhe ashendenta e hënës së plotë në Shigjetar do mbizoteroj tendenca për argëtim dalje dhe flirte.Mërkuri në Luan do ketë një lidhje të vështirë me Uranin në Dem.Nuk perjashtohet të percaktojmë kufijte e lirisë apo të çlirohemi nga çdo gjë që na kufizon.Kemi shansin me Hënën e plotë në Ujor të largohemi nga rutina e së përditshmes’ ka shkruar astrologe Meri Shehu.

Më poshtë mund të gjeni dhe parashikimet për të gjitha shenjat .

Dashi
Mundësite për të shijuar janë të mëdha por paqartësitë në biznes apo ekonomi do krijojnë një ndjenje ose euforie ose pesimizmi.Kujdes lidhjet erotike në punë apo shkëmbimet monetare

Demi
Dielli do ndriçoj aty ku ju duhet te fokusoheni sidomos në jetën familjare por ndërkohe keni nje plan sekret për tja mbathur sapo tju jepet mundësia

Binjaket
Një re e zezë mund të errësoj paksa ditët tuaja me diell dhe kjo vjen ngaqe egoizmi juaj nuk ju ka lënë të shikonit një mi që ju ka kaluar mbi mustaqe dhe pritet tju kaloj prapë

Gaforrja
Gjërat në këtë periudhe do kërkojn ekuilibrim me shumë se shkëlqim. Mund të themi se shkëlqimi juaj nuk do marre vulën e vëtetësisë. Një deshmitare ju hap telashe

Luani
Jeni në momentin tuaj të lartësisë dhe të pamposhtur. Por në ditëte e eklipsit një ndryshim do ju bëjë ta ndjeni që keni nevoj për një partnere të re ose duhet te ndaheni nga një e keqe

Virgjeresha
Egoizmi juaj do ju përcëlloj nëse nuk arrini ta kontrrolloni. Përpiquni të kuptoni realitetin jashtë jush dhe detyrimet ekonomike

Peshorja
Një skenë e bukur hapet para jush dhe ju mund të bëheni protagonist të momentin. Do merrni të gjitha adhurimet dhe njërzit që ju pëlqejnë. Por do krijoni shumë publik ambizioz të ftohte dhe një femër që ju del kundra

Akrepi
Mundësisht bëni diçka me veten tuaj pasi planetet kanë vendosur tju hapin poratat e madhështise ndricimit dhe suksesit. Mos bini në gracka të psikologjisë delikate nga ndikimet inferiore

Shigjetari
Mos ja përtoni këto ditë të jetoni si piratë si mbret apo si udhëtar të mistershëm. Do gjeni atë që kërkoni nese nuk dilni dot nga problemet atëhere ato do qëndrojnë me ju në shtëpine tuaj

Bricjapi
Më në fund do qetësoheni pasi do shikoni një mundësi për të qënë strikt dhe të ftohtë në çeshtjet e dhurimeve dhe ato ekonomike. Do kuptoni që po bëni të kundërtën dhe po tradhëtoni veten

Ujori
Keni mundësinë të bëni gjëra të veçanta për të tërhequr vëmendjen e të tjerëve në një moment kur duket sikur e kishit humbur lojën me rënien në sy

Peshqit
Më mirë një veze sot se një pule nesër. Kjo do jetë motoja juaj dhe ndodhta do ta shijoni vetëm ju se askush nuk do ta preferonte këto dite mënynë tuaj

MUND TË JU PËLQEJNË