22.02 – Herët në mëngjes rreth viseve kodrinoro-malore mundësi për reshje të dobëta bore. Ditën vransira dhe intervale me diell.

23.02 – Butë, pjesërisht vranët dhe intervale me diell. Në mëngjes ngrica.

23.02-24.02 – Të hënën butë, pjesërisht vranët. Ditën e martë butë, kryesisht me diell. Ditën vransirat do të shtohen.

25.02 – Butë, vransira dhe intervale me diell. Në mbrëmje vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -2C deri në 2C, ndërsa maksimalet të shtunën do të arrijnë deri në 7C, e nga dita e diel do të shënojnë rritje të theksuar deri në 15C.

Do të fryejë erë e mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga krahu verior 6-10m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje të theksuar mbi vlera normale, e nga mesi i javës do pësojë rënie.

MUND TË JU PËLQEJNË