Në ditët e ardhshme vendi ynë do të dominohet nga fusha të presionit të ulët të një cikloni që ka depërtuar mbi Itali.

Parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, e kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.

27.03.2020 – Kryesisht vranët. Paradite mundësi për riga lokale shiu. Pasdite dhe në mbrëmje reshje lokale shiu. Vetëm në vise të larta malore priten reshje bore. Temperaturat në vise të ulëta 3C deri 12C, e në vise malore -1C deri 4C. Erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 3.

MUND TË JU PËLQEJNË