Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore”, thuhet në njoftim.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius”.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i veriut me shpejtësi 1-9m/s.”

MUND TË JU PËLQEJNË