Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ulët atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës së sotme do të shoqërohen me shi.

Për shkak të fuqizimit të masave të ajrit, shi me intensitet më të lartë pritet ditën e shtunë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga jugu dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.

MUND TË JU PËLQEJNË