Përbërësit

2 vezë të tundur

30 gr Krem djathi, me pak yndyrë me hudhër dhe erëza

1 fete proshutë

piper i zi

1 patate mesatare e pjekur

sallate jeshile

Hapat

Spërkatni një tigan që nuk ngjit me pak vaj dhe pastaj vëreni të nxehet.

Përzieni kremin e djathit me vezët dhe kaurdisini mirë, hidhini në tiganin e nxehtë dhe mblidhni anët e omeletës në qendër të tiganit deri sa veza të skuqet mjaftueshëm, hidhni proshutën, pastaj ndajeni më dysh.

Shërbejeni me një sallatë të madhe me patate dhe me një patate të pjekur ose të zier.

MUND TË JU PËLQEJNË