Një vjedhje grabitqare është raportuar të hënën në mbrëmje në rrugën “Enver Maloku” në Fushë Kosovë.

Sipas raportit të policisë, një grua ka raportuar në polici se deri sa ishte duke e pritur liftin në një objekt banesor, një person i panjohur e kishte sulmuar duke e goditur në abdomen dhe më pas ia kishte marrë çantën e krahut ku kishte para dhe dokumente personale.

Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Rasti po hetohet, sipas policisë.

MUND TË JU PËLQEJNË