Çdo sekondë, një person në botë vuan nga kokëdhimbja ose migrena.

Por, nëse nuk e keni ditur, përpos barnave që mund t’i blini në barnatore, ka edhe shumë tretmane natyrale që mund të ndalin dhimbjen e kokës.

Tretmanet natyrale përpos që janë efektive, nuk e kanë asnjë efekt anësor, dhe mbi të gjitha janë shumë të shëndetshme.

Pija e gjelbër që ju sugjerojmë dhe e gjeni më poshtë është e pasur me calcium dhe magnez – dy minerale që ndihmojnë në parandalimin dhe trajtimin e dhimbjes së kokës.

Ju duhet vetëm 1 minutë që të ndiheni më mirë!

Përbërësit që ju duhen:

5 kërcej selino

1 limon i gjelbër

1 trangull

3-4 filxhanë spinaq

Pak xhenxhefil

1 filxhan majdanoz

2 mollë

Si duhet ta përgatisni këtë lëng?

Përzieni të gjithë përbërësit, në një mikser elektronik. Lëngu juaj është gati.

Konsumojeni këtë lëng të freskët.

facebook

twitter

MUND TË JU PËLQEJNË