Me zemër të thyer i thotë lamtumirë foshnjës 13 – javore.

Një nënë me zemër të thyer ka ndarë këtë foto shqetësuese kur e mban fëmijën në spital para se të vdiste, raporton “Metro”, transmeton lajmi.net.

Tammy Ireson, 39 vjeçare, nga Kings Lynn, Norfolk, e dha lamtumirën e saj të fundit me 13-javorin Wilber, i cili pësoi një dëm të pariparueshëm në tru nga një atak kardiak.

Ajo shpreson se fotografia e lamtumirës së saj do të ndihmojë prindërit e tjerë të shohin se edhe kur ndjeni këtë nivel pikëllimi dhe ankthi, do ta mbijetoni atë dhe do të gjeni një mënyrë për të kapërcyer çdo ditë.

Tammy, e cila priti 20 vjet për të pasur një fëmijë, tani ka një elefant me një regjistrim të rrahjeve të zemrës së Wilber për të kujtuar atë nga brenda. Ajo gjithashtu merr hirin e tij në pushime dhe e vendos një vend në tryezë gjatë vakteve të veçanta, duke siguruar që ai është ende një pjesë e jetës së përditshme të familjes.

Wilber lindi me një mutacion gjenetik të rrallë që shkaktoi sëmundje të bërthamës qendrore, duke prekur muskujt vendimtarë të përdorur për lëvizje. Ajo gjithashtu rezultoi që fëmija të pësonte arthrogryposis të rëndë, duke shkaktuar ngurtësi në nyjet e tij.

MUND TË JU PËLQEJNË