Është këngëtare e muzikës popullore e cila ka një vokal të mrekullueshëm më të cilin ka arritur ti prek majat e suksesit.

Është kjo Vjollca Buqaj që ka arritur të ketë për vete numër të madh të fansave të cilët i argëton në dasma e ahengje të ndryshme familjare, shkruan Kosovarja.

Ajo ende vazhdon ti sjell skenës muzikore këngë të bukura të cilat janë mjaftë të dëgjueshme.

Vjollca dëshmon që është zonjë e vertetë në secilën paraqitje ku shfaqet me fustana glamuroz që marrin vëmendjen.

E së fundmi Vjollca ndau një fotografi ku është e veshur thjeshtë me pantolla dhe një këmishë, e po duket si një ‘damë’ e vertetë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË