Shumë vite më parë në skenë u ngjitën dy emra të ri për të kënduar, pa ditur që sot do bëhen dy zërat më të konkurrueshëm në treg.

Safete dhe Sahide Mustafa janë motrat që publiku i favorizon që nga paraqitja e parë skenike, shkruan “Kosovarja”.

Por në familjen e tyre, nuk janë të vetmet që këndojnë. Edhe motrat tjera me kalimin e kohës janë dëshmuar si emra muzikor.

Vitin që lamë pas bëri bujë të madhe kënga e tyre dedikuar nënës, e që të veccantë klipin e tyre e bënte pikërisht pjesëmarrja e nënës së tyre.

E sot, disa prej motrave ndajnë këtë moment të bukur me nënën- mbrtëreshën e tyre./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË