26.03 – Kryesisht vranët. Në mbrëmje riga lokale shiu.

27.03 – Kryesisht vranët. Kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta shiu. Në vise malore borë.

28.03-29.03 – Të shtunën kryesisht vranët, vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel kryesisht me vransira dhe intervale me diell. Priten edhe reshje lokale shiu.

30.03 – Vransira dhe intervale me diell. Pasdite mundësi për reshje lokale shiu.

Temperaturat do të shënojnë rritje graduale rreth vlerave mesatare. Temperaturat minimale do të luhaten nga -1C deri në 4C, ndërsa maksimalet nga 8C deri në 14C.

Do të fryej erë mesatare kryesisht nga verilindja 3-8m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres përreth vlerave normale.

MUND TË JU PËLQEJNË