Mëngjesin e sotëm një tërmet me magnitudë 6.4 ka goditur Shqipërinë, epiqendra e të cilit ishte qyteti i Durrësit.

Deri tani raportohet të kenë vdekur shtatë persona, ndërsa mbi 300 janë të lënduar.

Padyshim që goditja aq e fortë ka lëkundur edhe qytetet tjera, në këtë rast Tiranën e cila është shumë afër Durrësit, aty ku dhe jeton edhe moderatorja Ilda Bejleri e cila e ka përjetur rëndë këtë moment.

Në momentet e para të tërmetit ajo ka publikuar një fotografi, teksa shihet se ka dalur jashtë shtëpisë së saj.

Tmerr” ka shkruar moderatorja e sportit

MUND TË JU PËLQEJNË