Mishi i bardhë i pulës është gati se ushqimi më i preferuar i të gjithë familjes, kështu që drekën e ardhëshme provojeni këtë recetë.

Përbërësit e nevojshëm:

2 copë gjoks pule

100 g djathë krem

4 thelbinj hudhër

100 g proshutë të prerë hollë

majdanoz

Krip dhe piper

Mënyra e përgatitjes:

Pritini mishin në gjysmë për të fituar një pjesë më të madhe dhe më pas reheni edhe pak em çekiq të kuzhinës për të e holluar më shumë.

Përzieni krem djathin, majdanozin e copëtuar dhe hudhrën e grirë, më pas mbushni mesin e mishit me këtë përzierje dhe më pas mbështillni secilën pjesë të mishit me proshutë.

Vendosni në tigan dhe piqeni në 220 gradë. Shërbyer me patate të pjekura ore me oriz, kjo lë të mbetet në preferancat e juaja.

MUND TË JU PËLQEJNË