Mishi i gjelit të detit kurrë nuk do të jetë i thatë nëse e gatuani me mjaft perime dhe i hidhni mjaft erëza!

Përbërësit:

– 300 g mish gjeldeti,

– 250 g kërpudha;

– 100 g kungullesha;

– 200 g domate;

– 150 g qepë;

– 3 thelpinj hudhre;

– 200 g oriz;

– 1 dcl verë të bardhë;

– 8 lugë vaj ulliri;

– kripë;

– piper.

Përgatitja:

Në vaj fërgoni qepën dhe hudhrën dhe shtoni mishin e gjeldetit të prerë bashkë me erëzat.

Shtoni kërpudhat e grira imët dhe qitni verë që të vlojë.

Pas 15 minutave shtoni perimet dhe zieni derisa uji të avullojë.

Shërbejeni me oriz të zier.

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË