Miliarderi Michael Bloomberg është larguar sot nga gara e Partisë Demokratike për kandidat për President të SHBA’së pasi shënoi rezultate të dobëta në “Super të martën” dhe tha se do të mbështes ish-presidentin Joe Biden.

“Unë hyra në garë tre muaj më parë për të mposhtur Trumpin. Unë po e lë garën sot për të njëjtën arsye. Mposhtja e Trumpit nis me unifikimin krah kandidatit më të mirë. Është e qartë se ai është shoku im Joe Biden” shkroi Blumberg në Tëitter.

Blumberg harxhoi më shumë se gjysmë miliard dollarë në fushatën e nominimit demokratik.

Në garën e së martës mes kandidatëve demokratë, Biden ka fituar bindshëm. Pas tij janë rënditur Bernie Sanders e Elizabeth Ëarren. /Express/

MUND TË JU PËLQEJNË