Të gjithë e dimë se limonat janë të dobishëm, për shkak të nivelit të lartë të vitaminës C.

Ne e shtojmë këtë frut në çaj, e përdorim në gatime dhe gjithashtu edhe kur jemi me grip. Megjithatë, këto nuk janë të gjitha vetitë e pabesueshme të limonave.

Bright Side na sjell përfitimet që mund të kemi nëse vendosim një gjysmë kokërr limoni në komodinën pranë shtratit .

1- Do të ndiheni të relaksuar

2-Përqendrimi dhe vëmendja juaj do të përmirësohet

3-Gjendja juaj emocionale do përmirësohet

4- Jo më presion shumë të lartë të gjaku

5-Insektet nuk do t’ju shqetësojnë më

6- Ajri do të pastrohet nga mikrobet dhe mushkonjat

Përveç menyrave të tjera që zgjidhni vazhdimisht për të larguar mushkonjat, ju prezantojmë me një recetë të thjeshtë, me produkte natyrale.

Çfarë ju duhet:

Kavanoz qelqi

Limonë

Lime

Ujë

Rozmarinë e freskët

Qirinj

Vajëra aromatizues

Si ta përgatitni:

Prisni limonin dhe lime-in në feta të holla dhe vendosini nga dy në çdo kavanoz. Shtoni dy degë të vogla rozmarinë. Më pas mbushni me ujë kavanozin dhe shtoni 10 pika nga çdo vaj aromatizues. Në fund vendosni qiririn e vogël dhe gjithçka është gati.

MUND TË JU PËLQEJNË