Motrat Mustafa shquhen si ikona të muzikës popullore.

Me këngët e tyre janë ushqyer për vite më radhë shqiptarët kudo që janë, dhe ende vazhdojnë këtë ritëm duke sjellë hite të mëdha, shkruan Kosovarja.

Sot qenka ditë feste në familjen e tyre për shkak të ditëlindjes së Sahidës, e cila i mbush plot 46 vite jetë.

Për t’ia zbukuruar këtë ditë janë kujdesur familjar, miq e fansat të shumtë duke shprehur urime të përzemërta.

Edhe motra Lulja ndau një imazh në Instagram duke e uruar motrën.

“Urime o shpirt edhe 100 vite të lumtura” ishte mbititulli i imazhit./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË