Lil Wayne ka qenë një nga fansat e shumë të Kobet.

Vdekja e Kobe Bryant ka tronditur edhe yllin e pop-muzikës Lil Wayne, këngëtari ishte po ashtu edhe një fans i madh i skuadrës së La Lakers.

Këngëtari ka nderuar basketbollistin në këngën e tij ‘Bing James’ ku ka mbajtur 24 sekonda heshtje në fund të këngës, natyrisht, numrat i referohen numrave të fanellave të Kobe’s Lakers, # 8 dhe # 24. Në minutën 2:59 të këngës, vokali i Jay Rock mbaron, por kënga vazhdon në heshtje edhe për 24 sekonda.

MUND TË JU PËLQEJNË