Këngëtarja Leonora Jakupi që kur u shfaq në skenë për herë të parë, rrëmbeu bindshëm simpatinë e publikut shqiptar në Kosovë, Shqipëri, e Diasporë, shkruan “Kosovarja”.

Kënga që e bëri njësh me publikun, ishte “A vritet pafajsia”. Sa shumë trishtim kisjte në portretin e këngëtares në videoklipin e kësaj kënge.

Dhimbja për babain që e humbi në luftë, ishte në zemren e saj, por ajo vendosi që të mos i ndahet muzikës, të bëjë më të mirën, e pse jo edhe të jetë në hap me kohën, shkruan “Kosovarja”.

Leonora, njihet për fustanet sirenë, ama ka pozuar edhe me stil më të guximshëm, me barkun jashtë.

Ky, është një kalendar i vitit 2000 në revisten “Kosovarja”, ku Leonora është dukur tejet moderne, e bukur dhe më avangarde.

MUND TË JU PËLQEJNË