Këngëtarja e njohur dhe e dashur për publikun Leonora Jakupi nuk po ndalet së postuari duke dhënë mesazhe të shumta sensibilizuese.

Kur filloi të përmendej koronavirusi edhe në Kosovë, ishte e para që me anë të një posti kërkoi mbylljen e shkollave dhe institucioneve, shkruan “Kosovarja”.

E nuk u ndal me kaq. Ajo po e përcjellë gjendjen e popullit me shumë interesim.

Së fundmi, e japi edhe si propozim që rrogat e mjekëve të trefishohen, se a do mundet ta realizojë Qeveria këtë mbetet të shihet.

“Ndër të tjera Leonora shtoi edhe një lutje: O zot, në këto kohëra të vështira na e shto dashurinë e na e largo urrejtjen ndaj njëri- tjetrit!
Na bëj më të mirë për popullin tonë e familjet tona”, shkruan këngëtarja bukuroshe”./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË