Motrat Mustafa kanë pasur fatin ta kenë një baba përparimtar, një njeri që i ka kuptuar e përkrahur njëkohësisht, shkruan “Kosovarja”.

Ky, është babai i 8 vajzave dhe dy djemve nga Muahtishti, njeriu i cili nuk i ndali vajzat e tij t’ia thonë këngës, nuk ua shtypi talentin.

Sahidja e Safetja shpesh kanë folur për të atin, një njeri punëtor, i cili ka kontribuar në zhvillimin e karrierës së tyre, që tashmë njihet nga të gjithë, shkruan “Kosovarja”.

Sot, babai i bilbilave të Mushtishtit, Safetes, Sahides, Lules dhe shtatë të tjerëve, feston ditëlindjen.

Gëzuar!

 

MUND TË JU PËLQEJNË