Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin dot të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu

Temperaturat maksimale do të arrijnë në 17 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK./Lajmi.net/

MUND TË JU PËLQEJNË