Kryeparlamentarja e Kuvendit të Kosovës, është me profesion juriste dhe profesoreshë e drejtësisë.

Vjosa Osmani, në zgjedhjet e fundit parlamentare ishte femra më e votuar në vend, e cila kishte fituar mbi 30 mijë vota.

Vjosa Osmani, është ndër femrat e politikës që ka raporte të shkëlqyera me bashkësinë ndërkombëtare, duke i veçuar ato me SHBA-në, shkruan “Kosovarja”.

Vjosa e njohur e e admiruar, por a e keni ditur se kush është bashkëshorti i saj? Kryeparlamentarj e qeverisë në detyrë është e martuar me Prindon Sadriun, me të cilin ka dy vajza, Duan dhe Andën, të lindura në vitin 2014-të.

MUND TË JU PËLQEJNË