Moderatoja e njohur nga Shqipëria, Rudina Magjistari, është pothuajse çdo herë aktive në rrjetet sociale.

E sot me rastin e festës së Flamurit, që nuk mbet shqiptar pa uruar për të, edhe Rudina ndau me ndjekësit e saj një urim të shkurtër, shkruan Kosovarja.

Ajo më pak fjalë dhe mjaft mbresëlënëse kishte shkrur “Gëzuar diëlindjen, Shqipëri! Te kam në zemër”, në publikimin e postuar.

Rudina vazhdon të jetë një frymëzim për shumë ndjekës, e cila çdo herë na vjen atraktive në emisionet e saj. /Kosovarja/