Kryeministri britanik Boris Johnson ka rezultuar pozitiv në testin për Covid-19.

Në një video të postuar në Twitter minuta më parë, Kryeministri konfirmoi se ai kishte zhvilluar simptoma të butë gjatë 24 orëve të fundit dhe rezultoi pozitiv në testin për koronavirusin.

Ai shkroi: ”Gjatë 24 orëve të fundit kam zhvilluar simptoma të buta dhe kam provuar pozitive për koronavirus. Tani jam duke izoluar, por do të vazhdoj të drejtoj përgjigjen e qeverisë përmes konferencës video ndërsa luftojmë kundër këtij virusi. Së bashku do ta rrahim këtë. #stayhomesavelives”

MUND TË JU PËLQEJNË